photo 2023 06 24 14 40 51

هنگام استفاده از وای‌فای رایگان به نکات امنیتی توجه کنید

اگرچه استفاده از وای فای رایگان در مکان‌های عمومی می‌تواند حس خوشایندی را برای کاربران ایجاد کند اما بهتر است برای حفظ اطلاعات شخصی خود به چند نکته امنیتی توجه کنند.

  1. تنها به شبکه‌هایی که با پسورد محافظت می‌شوند وصل شوید. استفاده از کانکشن‌های WPA و WPA ۲ که مخفف WI-FI Protected Access هستند، اگرچه امنیت کمی را ایجاد می‌کنند، اما به هر حال کارساز هستند.
  2. هنگامی که به شبکه‌های عمومی وای‌فای متصل هستید، به حساب‌های بانکی، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی وارد نشوید و اطلاعات حساس و مهم‌تان را از طریق وای‌فای عمومی ارسال نکنید. نام‌های کاربری و رمز عبور و پسورد دوم خود را بلافاصله بعد از اتمام کار تغییر دهید.
  3. اگر از اینترنت استفاده نمی‌کنید حتما وای‌فای خود را غیرفعال کنید تا سایرین نتوانند سوء‌استفاده کنند.
  4. اگر در حال کار با یک کامپیوتر عمومی هستید مراقب اطراف خود باشید، آن‌ها به راحتی می‌توانند اطلاعات شما را موقع وارد کردن به کی‌بورد حفظ کنند
  5. قابلیت به اشتراک‌گذاری فایل‌ها، چاپگر‌ها و … و یا امکان ارتباط از راه دور به دیگر سیستم‌های کامپیوتری مستقر در آن مکان را خاموش کنید.

همچنین دقت داشته باشید تمامی سایت‌های مهم در فرم‌های ورود اطلاعات خود از ارتباط امن Https استفاده می‌کنند نه Http و این پروتکل می‌تواند تا حدودی ایمن باشد.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.